Ką pamatyti Danijoje

Nors savo plotu Danija yra mažesnė net už Lietuvą, tačiau šioje šalyje yra nesuskaičiuojama galybė vietų, kuriose verta apsilankyti bei objektų, kuriuos tiesiog būtina pamatyti. Jeigu lėktuvų bilietai į Daniją jau saugiai nugulė į Jūsų stalčių, pats laikas pasidomėti, ką verta pamatyti šioje Skandinavijos šalyje.

Įsikūręs už 10 kilometrų nuo Kopenhagos yra vienas ikoniškiausių Skandinavijos simbolių – Oresund tiltas, jungiantis Daniją su Švedija. 8 kilometrų ilgio tiltą galite pervažiuoti automobiliu arba traukiniu ir šitaip iš Zelandijos salos pasieksite trečią pagal dydį Švedijos miestą – Malmės uostą, kur taip pat yra verta praleisti bent vieną savo atostogų dieną. Daugumai turistų, atvykstančių į Daniją, taip pat yra rekomenduojama apsilankyti ir Lyngby muziejuje, kuris šiek tiek primena Lietuviškąsias Rumšiškes. 35 hektarų plote išsibarstę autentiški fermerių nameliai, žemės ūkio reikmėms skirti pastatai bei malūnai sukuria „gyvenamo“ muziejaus atmosferą, kuri supažindina su šalies etnografijos paslaptimis. Čia taip pat galima pamatyti ir senovinių veislių naminių gyvulių, pasivaikščioti po nuostabius istorinius sodus bei netgi pasivažinėti arklių traukiama karieta – diena praleista Lyngby muziejuje yra puikus būdas smagiai leidžiant laiką susipažinti su šalies etnokultūra.

Besidomintiems šalies vikingų istorija vertėtų apsilankyti Roskildėje ir Orhuse. Roskildėje yra įsikūręs įspūdingas vikingų laivų muziejus, kuriame eksponuojami net penki tikri vikingų laivai, kuriuos pavyko išgelbėti ir išsaugoti, o Orhuse yra išlikusi viena seniausių vikingų laidojimo vietovių. Čia apsilankiusieji taip pat galės apžiūrėti ir šalia esančią pilį, katedrą bei vienuolyną, o norintieji pasimėgauti tikra vikingų dvasia galės paragauti prieskoniais pagardinto „šnapso“.

Pats mažiausias, tačiau tuo pat metu labiausiai lankomas objektas visoje Danijoje – tai Mažosios Undinėlės skulptūra Kopenhagoje. Undinėlė įsitaisiusi Nyhavn rajone, šalia kruizinio Langelinie uosto. Aplankę žymiąją Undinėlę nepraleiskite progos apžiūrėti ir kitų dėmesio vertų objektų – šioje miesto dalyje jų rasite itin daug ir sugebėsite daug ką pamatyti net ir be turistinio gido ar žemėlapio.

Skrydžiai į Daniją

Skrydžiai iš Danijos