Verslas Danijoje

Danija – viena turtingiausių pasaulio šalių. Čia išvystytas mišrus ekonomikos modelis, kurį Pasaulio Bankas apibūdina kaip aukštų pajamų ekonomiką. Danija užima 18 vietą pasaulyje pagal BVP ir jos ekonomika yra viena laisviausių ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Pagal konkurencingumą šalies ekonomika užima 13 vietą pasaulyje ir 8 vietą Europoje. Negana to, Danijoje dirbančiųjų teisės yra geriausiai išvystytos ir labiausiai ginamos visame pasaulyje ir čia yra mokamas didžiausias pasaulyje minimalus atlyginimas.

Ankstesniais amžiais Danijoje dominavo agrikultūros sektorius, tačiau po 2 – ojo Pasaulinio karo pabaigos šalyje ėmė klestėti industrinis sektorius. Pagrindinės šalies industrijos yra geležies, plieno, maisto apdirbimo, vaistų, statybos ir laivų gamybos. 20 – ame amžiuje Danijoje taip pat buvo imta skirti daug dėmesio ir inovacijoms technologijų sektoriuje – danų inžinieriai bei programinės įrangos ekspertai yra pripažįstami kaip vieni geriausių visame pasaulyje.

Šiandien Danijoje yra įsikūrę nemaža dalis visame pasaulyje žinomų tarptautinių kompanijų, tarp kurių yra pieno produktus tiekianti „Arla Foods“, alaus gamintojas „Carlsberg Group“, vaistų gamintojos „Leo Pharma“ ir „Novo Nordisk“ bei visiems puikiai žinoma žaislų tiekėja „Lego Group“.

Danijos verslo galimybės yra išties didelės – šioje šalyje galima įsitvirtinti viename iš daugelio čia klestinčių sektorių, o darbuotojams užtikrinamos socialinės garantijos yra vienos geriausių visame pasaulyje. Užsieniečiams įsitvirtinti Danijoje yra šiek tiek sudėtingiau, tačiau tikrai įmanoma. Fizinį darbą šioje šalyje pavyks gauti net ir nemokantiems danų kalbos, tačiau norintiems įsidarbinti kitoje sferoje geros anglų kalbos žinios bei bent jau danų kalbos pagrindai yra būtini. Darbą lengviau bus gauti ir tiems, kurie bus susipažinę su danų kultūra bei jų bendravimo ypatumais. Danų darbdaviai taip pat labai vertina užsieniečius, kurie yra baigę universitetą jų šalyje – turint omenyje, kad Europos Sąjungos nariams Danijoje aukštasis mokslas daug kur yra nemokamas, planuojant dirbti šioje šalyje tikrai yra verta iš pradžių apmąstyti galimybę savo diplomą gauti būtent čia.

Skrydžiai į Daniją

Skrydžiai iš Danijos