Lankytinos vietos Danijoje

Bėgant metams Danija tampa vis labiau turistų mėgstama šalimi. Čia driekiasi fantastiški paplūdimiai, tankūs miškai, po šalį išsibarsčiusios pasakiškos pilys bei daugybė dėmesį traukiančių lankytinų objektų. Jeigu nusprendėte aplankyti šią žavingą šalį, turėtumėte nepraleisti progos patiems apsilankyti įdomiausiose šalies vietose.

Būdami Kopenhagoje, būtinai patraukite link vienos mėgstamiausių turistų vietų – Tivoli sodų. Tai – daugybėje filmų pasirodžiusi lokacija, tapusi viena iš Kopenhagos simbolių. 1843 – aisiais metais įkurti sodai tapo įkvėpimo šaltiniu Disnėjaus pramogų parkams – Tivoli soduose gausu įvairių atrakcionų, lėlių teatrų, restoranų, kavinių, maisto paviljonų ir erdvių, kuriose galima tiesiog prisėsti ir atsipalaiduoti. Giedromis naktimis soduose į dangų yra paleidžiami įspūdingi fejerverkai, žiemos metu sodai papuošiami begalėmis lempučių, o vasarą čia galima nemokamai pasiklausyti roko koncertų.

Danijoje tikrai netrūksta įspūdingų pilių, tačiau labiausiai verta pamatyti yra Kronburgo ir Egeskovo pilis. Kronborgo pilis yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir yra viena lankomiausių pilių Europoje. Čia vyko Šekspyro tragedijos „Hamletas“ veiksmas, o šiandieninė pilies išvaizda yra išsilaikiusi nuo 1640 – ųjų metų. Pilyje rasite nepaprasto grožio Renesanso laikų koplyčią su vokiškais raižiniais, šiaurinėje pilies dalyje galėsite žavėtis Riterių sale, o vakarinėje – įspūdingomis drobėmis. Kitą įžymią – Egeskovo – pilį nuo Odense miesto skiria vos pusvalandžio trukmės kelionė automobiliu. 1554 – aisiais metais baigtas statyti Renesanso šedevras originaliai buvo pastatytas kaip gynybinė tvirtovė, tačiau bėgant metams ir keičiantis savininkams, pilies paskirtis keitėsi. Praėjusio amžiaus viduryje pilis atvėrė savo duris turistams ir čia buvo įkurtas vintažinių automobilių muziejus. Čia taip pat galima pasivaikščioti medžių viršūnėmis ir yra siūlomi Segway turai – diena, praleista pilies apylinkėse tikrai paliks malonius įspūdžius.

Kone visos Danijos lankomiausios vietos yra nustelbiamos originalaus Legolendo parko Bilunde. Viskas čia yra sudėliota iš lego kaladėlių – visame parke jų yra skaičiuojami ištisi milijonai. 1968 – aisiais duris atvėręs pramogų parkas kasmet džiugina tiek vietinius, tiek ir iš svetimų šalių atvykusius lankytojus. Čia gausu atrakcionų, užsiėmimų bei parodų – Legolende smagiai laiką praleis ne tik vaikai, bet ir suaugę.

Dar vienas su Danija siejamas simbolis – bene garsiausias pasaulio pasakų kūrėjas Hans Christian Andersen. Jo vardo muziejus buvo įkurtas 1908 – aisiais metais ir yra pripildytas jo asmeninių daiktų, rankraščių ištraukų bei eskizų. Muziejuje veikiančios interaktyvios instaliacijos leidžia dar labiau pasinerti į pasakišką rašytojo pasaulį – nepraleiskite progos to patirti patys.

Skrydžiai į Daniją

Skrydžiai iš Danijos