Ką pamatyti Kopenhagoje

Jeigu savo vizitą Danijoje nusprendėte praleisti šalies sostinėje, būtinai pasidomėkite, ką reikia pamatyti Kopenhagoje. Nesvarbu, ar Jus domintų miesto architektūra, istorija, menas ar kultūra – Kopenhagoje tikrai netrūksta veiklos net ir pačiam išrankiausiam turistui.

Miesto centre esančioje nedidelėje Slotsholmen saloje yra įsikūrę šalies Parlamento rūmai – Christiansborg. 800 šimtus metų skaičiuojančiame pastate taip pat yra įsikūręs ir šalies Ministras Pirmininkas bei Aukščiausiasis Teismas. Tai – įspūdingo grožio statinys, kurio koridorius kasdien mindo galingiausi Danijos karalystės žmonės, o dauguma pastato dalių yra viešos bei įsileidžiančios smalsius turistus.

Miesto Nyhavn rajonas daugeliui ko gero yra pažįstamas iš įvairių atvirukų ir internete sklandančių nuotraukų, siejamų su Kopenhagos simboliais. Šis spalvingas rajonas – tai puiki vieta pasivaikščiojimams ar pasivažinėjimui dviračiais, o apsilankę vienoje iš daugelio čia esančių kavinių galėsite pajusti tikrąją Kopenhagos kultūros aurą. Netoliese taip pat yra ir dėmesio verti Amalienborgo rūmai, o labiau nuotykių ištroškę keliautojai iš čia taip pat gali ir laivu nukeliauti iki Švedijos.

Dar vienas dėmesio vertas lankytinas objektas – tai Apvalusis bokštas (Rundetårn). 1642 – aisiais metais kaip observatorija pastatytas bokštas siekia net 36 – ių metrų aukštį. Lipdami į viršų galėsite apžvelgti nedidelę kolekciją, siejamą su danų astronomu Tycho Brahe, o pasiekę 25 metrus nuo žemės pakilusią stiklinę platformą neteksite žado – atsiverianti Kopenhagos miesto panorama tiesiog užgniauš kvapą. Pasigrožėję miestu iš viršaus, turėtumėte skirti laiko pasivaikščioti po šalia esantį senamiestį ir aplankyti vieną gražiausių miesto aikščių – Gråbrødretorv.

Istorijos ir meno mėgėjai turėtų apsilankyti Nacionaliniame muziejuje bei Nacionalinėje galerijoje. Nacionaliniame muziejuje gausu amžius menančių eksponatų, iš kurių pats seniausias – 2000 metų senumo karieta. Muziejuje sukaupta didžiulė indų, įrankių, drabužių ir baldų kolekcija iš pačių įvairiausių epochų, o jame esančiame Vaikų muziejuje vaikai gali apsirengti konkretaus laikotarpio stiliaus drabužiais bei įsilaipinti į vikingų laivą. Nacionalinėje galerijoje yra sukaupta didžiausia daniško meno kolekcija. Čia rasite paveikslų, kurie buvo sukurti net prieš 700 metų, negana to, muziejuje eksponuojami visų iškilių danų dailininkų, Picasso ir Edvard Munch paveikslai.

Skrydžiai į Daniją

Skrydžiai iš Danijos