Danijos valiuta
Nors Danija jau daugelį dešimtmečių yra Europos Sąjungos narė, tačiau joje euras dar nėra įvestas – tai buvo atsisakyta padaryti referendumo 2000 – aisiais metais metu. Oficiali Danijos valiuta yra krona, kuri taip pat yra naudojama ir Grenlandijoje bei Farerų salose.
Šios kronos turi nemažai įdomių pravardžių, kurias panaudoję savo viešnagės metu maloniai nustebinsite vietinius – 100 kronų vertės banknotas yra vadinamas hund (žodžio hundrede, reiškiančio „šimtas“ trumpinys), kuris danų kalboje reiškia „šuo“, 500 kronų banknotas pravardžiuojamas plovdman, o išvertus iš danų kalbos tai reiškia „arėjas“ – banknotas šią pravardę gavo todėl, kad anksčiau cirkuliavusiose šios vertės kupiūrose buvo vaizduojamas arėjas su plūgu, o 1000 kronos banknotas taip pat dar yra vadinamas tudse, kuris skamba panašiai, kaip žodžio tusinde („tūkstantis“) trumpinys ir taip pat reiškia „rupūžė“. 1000 kronų kupiūra taip pat turi ir egern („voverė“) pravardę, kadangi anksčiau ant banknoto buvo vaizduojama voverė.
Danijos kronos monetų pavidalu šioje šalyje buvo pradėtos lieti dar 17 – ame amžiuje ir jų pavidalas keitėsi bėgant laikui. Į vieną Danijos kroną įeina šimtas øre monetų, o pačios kronos yra gaminamos tiek monetų, tiek ir banknotų pavidalu. 1, 2, 5, 10 ir 20 vertės kronos yra liejamos monetų pavidalu, o 50, 100, 200, 500 ir 1000 vertės kronos yra spausdinamos banknotais.
Keliaudami į Daniją būtinai pasidomėkite, kuriuose šalies bankuose yra siūlomas geriausias valiutos keitimo kursas ir išsikeiskite pakankamai grynųjų pinigų – nors šalyje ir yra galima daug kur atsiskaityti banko kortele bei išsiimti kronų bankomatuose, tačiau šios paslaugos neretai turi ir papildomų keitimo mokesčių. Negana to, atokesniuose šalies kampeliuose ar mažesnėse įstaigose bei parduotuvėlėse galimybės atsiskaityti kortele gali ir nebūti, todėl su savimi turėti grynųjų pinigų visada verta.