Danijos universitetai

Danijos universitetų sąrašas – išties įspūdingo ilgio. Šalyje veikia daugiau nei dvi dešimtys aukštųjų mokyklų, kuriose galima gauti meninės, technologinės, socialinės ir kitų krypčių išsilavinimą. Danijos universitetai, kuriuose dėstoma anglų kalba, pritraukia didžiulį skaičių studentų iš užsienio, o dar vienas daugumos šalies universitetų privalumas yra tai, jog mokslas juose yra nemokamas. Didžiausi ir populiariausi Danijoje yra Kopenhagos, Orhuso, Roskildės bei Aalborgo universitetai.

Kopenhagos universitetas

Įkurtas 1479 – aisiais metais, tai yra seniausias šalies universitetas. Jame studijuoja beveik 24 000 bakalauro studentų, beveik 18 000 magistro studentų bei beveik 3000 doktorantūros studentų. Universitetą sudaro 6 fakultetai: sveikatos ir medicinos mokslų, humanitarinių mokslų, teisės, mokslo, socialinių mokslų bei teologijos. Dauguma kursų yra dėstomi danų kalba, tačiau nemažai jų taip pat yra siūlomi ir anglų bei vokiečių kalbomis. Geriausių Europos universitetų sąraše šis universitetas užima 26 – ąją vietą ir jame studijas baigė net 8 Nobelio premijos laureatai.

Aarhus Universitetas

Tai – prestižinis viešasis universitetas, įkurtas 1928 – aisiais metais Orhuso mieste. Orhuso universitetas yra didžiausias visoje šalyje – šiuo metu jame studijuoja apie 45 000 studentų. Universiteto programos suskirstytos į keturis laukus: mokslo ir technologijų, menų, sveikatos mokslų bei jungtinės socialinių mokslų ir verslo mokyklos. Universitetas nuolatos patenka į geriausių pasaulio universitetų šimtuką, o jo teisės mokykla yra pripažįstama viena iš kelių geriausių visame pasaulyje. Orhuso universiteto auditorijose taip pat sėdėjo ne vienas Nobelio premijos laureatas.

Roskilde universitetas

1972 – aisiais metais įkurtas universitetas siūlo bakalauro, magistro ir doktorantūros laipsnius įvairiuose akademiniuose laukuose. Universitete veikia keturi fakultetai: komunikacijos ir menų, mokslo ir aplinkosaugos, žmonių ir technologijų bei socialinių mokslų ir verslo. Roskildės universitete tarptautiniams studentams yra siūlomos trys bakalauro laipsnio programos – humanitarinių mokslų, gamtos mokslų ir socialinių mokslų.

Aalborg Universitetas

Aalborgo universiteto padaliniai yra išsibarstę po visą Aalborgo miestą, taip pat Esbjergą ir Kopenhagą. 1974 – aisiais metais įkurtame universitete šiuo metu studijuoja apie 22 000 studentų. Nuo senesnių Danijos universitetų Aalborgas skiriasi tuo, kad jame yra orientuojamasi į tarpdisciplinines studijas, apjungiant dalykus, dėstomus keliuose fakultetuose. Mokymasis čia yra paremtas problemų sprendimu ir praktika – pasaulyje tai yra žinoma kaip „Aalborg modelis“. Universitete veikia penki fakultetai, iš kurių kiekvieną sudaro dešimtys departamentų – humanitarinių mokslų fakultetas, socialinių mokslų fakultetas, inžinerijos ir mokslo fakultetas bei medicinos fakultetas.
 

Skrydžiai į Daniją

Skrydžiai iš Danijos