Danijos įdomybės

Jeigu esate vieni iš tų keliautojų, kurių netraukia tipiniai turistų užsiėmimai svečiose šalyse, Danija Jums turi nemažai nuostabių pasiūlymų, kaip galima šią šalį pažinti netradiciniais būdais. Nuo 1957 – ųjų metų Bakkeno mieste kasmet liepos mėnesį susirenka šimtai Kalėdų senelių - jeigu esate apsistoję Kopenhagos apylinkėse, būtinai nepraleiskite progos pavažiuoti šiek tiek į šiaurę nuo Danijos sostinės ir savo akimis pamatyti šį neįprastą suvažiavimą.

Adrenalino mėgėjams Danijoje yra siūloma nardyti kartu su tropiniais rykliais – netoli Orhuso esantis ryklių centras yra vienas iš kelių akvariumų Europoje, kuriuose yra treniruojami milžiniški rykliai ir netgi kelios minutės, praleistos po vandeniu, įsimins visam gyvenimui. Tiems, kas lankysis Orhuse, taip pat verta neaplenkti AroS Meno muziejaus, kurio stogas yra sukonstruotas taip, kad ant jo esantieji jaučiasi lyg į miesto panoramą žvelgtų tiesiai pro vaivorykštę – tai išties nepamirštama patirtis. Meno mėgėjus taip pat nudžiugins ir Aalborgo dainuojantys medžiai – 1987 – aisiais metais po grupės koncerto, miesto Kildeparken parke britų atlikėjas Cliff Richard pasodino medį, o bėgant metams jo pavyzdžiu pasekė ne viena muzikos pasaulio žvaigždė. Šiandien šiame parke yra daugiau nei 70 medžių, iš kurių sklinda juos pasodinusių atlikėjų kūriniai – čia apsilankę išgirsite tokių atlikėjų balsus, kaip Stingas, Stevie Wonder, Elton John ir Rod Stewart.

Aktyvų poilsį mėgstantiems keliautojams turėtų būti įdomu apsilankyti Labirintijoje – tai pramogų parkas, kupinas klaidžių ir įspūdingų labirintų. Danijoje kasmet taip pat vyksta ir neįprastas 5 kilometrų maratonas, vadinamas „The Color Run“. 2014 – aisias metais prasidėjęs fenomenas pritraukia net ir tuos, kurie nėra itin dideli sporto fanatikai – bėgimo metu į orą paleidžiami visų vaivorykštės spalvų milteliai visus dalyvius padengia įvairiausiomis spalvomis bei veikia kaip puikus geros nuotaikos užtaisas. Nuotykių ieškotojai taip pat turėtų pasinaudoti neįprasta atrakcija – vikingų laivo valdymu. Danijos Maritimt Forsøgscenter centras siūlo tapti laivo įgulos nariu net ir tiems, kurie neturi jokios ankstesnės buriavimo patirties – bet kas gali tapti laivą valdančios komandos dalimi ir išmokti naujų įgūdžių. Šis užsiėmimas paliks neišdildomus įspūdžius ne vien dėl unikalios buriavimo patirties, bet ir dėl nenusakomo grožio Danijos fiordų, kuriais grožėsitės visos kelionės metu.

 

Skrydžiai į Daniją

Skrydžiai iš Danijos