Apie Daniją

Danija – Skandinavijoje esanti mažiausia šiaurinės Europos šalis, pietuose besidalinanti sieną su Vokietija, o iš kitų pusių apsupta vandens. Danija yra viena iš Europos karalysčių, kurią sudaro pati Danijos šalis ir du autonominiai vienetai šiaurės Atlanto vandenyne – Grenlandija ir Farerų salos. Šalį sudaro Jutlandijos pusiasalis ir šalia jo išsibarsčiusios 443 salos, iš kurių didžiausia yra Zelandijos sala, kurioje įsikūrusi Danijos sostinė Kopenhaga. Visas Danijos plotas – beveik 43 000 kvadratinių kilometrų, šalis pasižymi švelniai vėsiu ir dažnai kintančiu klimatu bei itin geru ir aukštu pragyvenimo lygiu.

Oficialiai Danijos karalystė buvo įkurta 10 – ame amžiuje kaip jūrinė valstybė, kurios turtas ir gerovė priklausė nuo jos uostų veiklos sėkmingumo. Bėgant laikui, Danijos ekonomika vis dar smarkiai rėmėsi pirklyba bei jūrininkyste, tačiau vėlesniais amžiais šalyje ėmė klestėti ir agrikultūra bei kiti verslai, o šiandien šioje Skandinavijos šalyje dominuoja mišri ekonomika ir ištobulintas gerovės modelis. Nors Danija ir yra viena iš šalių, turinčių karalienę (šiuo metu šalies monarchė yra Margrethe II – oji), tačiau monarchai šalies nevaldo jau nuo 19 amžiaus vidurio – Danijoje vyrauja parlamentinė demokratija. Šalis buvo viena iš NATO ir Jungtinių Tautų steigėjų ir jau kelis dešimtmečius yra daugumos pasaulio ir Europos sąjungų ir organizacijų narė.

Danija gali pasigirti itin geru verslo klimatu, socialinėmis garantijomis bei lygių teisių užtikrinimu bei aukšto lygio edukacine sistema, kuri yra atvira tiek vietiniams, tiek ir užsieniečiams. Danijos regionai siūlo įvairaus tipo pramogas ir poilsį – šalyje yra vandens pramogų ir užsiėmimo parkų bei begalės paplūdimių, užburiantys miškai, nesibaigiantys laukai, pievos bei parkai tarnauja kaip ramybės oazės, studentų miestai garsėja kaip geriausi pasaulio edukaciniai centrai, o gyvybingi miestai pritraukia savo lankytinų objektų bei darbo galimybių gausa. Nesvarbu, kokiu tikslu tektų apsilankyti Danijoje – ši šalis išties yra verta dėmesio.

Skrydžiai į Daniją

Skrydžiai iš Danijos